Witaj Hellado! Uczniowie Zespołu Szkół na praktykach w Grecji

Właśnie nastąpiła oficjalna „inauguracja” projektu, realizowanego w Zespole Szkół – „Podnosimy kompetencje zawodowe poprzez mobilności międzynarodowe”. W słoneczną sobotę – 4 września, pierwsza grupa uczniów wraz z opiekunami – Dyrektor Teresą Biernat i Ewą Butryn, wyjechała na praktyki zawodowe do Grecji. Na miejscu, młodzi logistycy z Zespołu Szkół zostali serdecznie przywitani przez zagranicznych partnerów.

Z relacji młodzieży wynika, że pogoda jest iście wakacyjna, a samo miasteczko – Paralia Katerinis – jest bardzo urokliwe i sprzyja wypoczynkowi, tak potrzebnemu po całym dniu edukacyjnych wyzwań. Miejscowość ta położona jest na wybrzeżu malowniczego Morza Egejskiego, w regionie Macedonii Środkowej.

W poniedziałek miały miejsce pierwsze wykłady w języku angielskim, a wolny czas poświęcony został spacerom nad morzem. W dniu kolejnym odbyło się spotkanie z właścicielem hotelu, który opowiadał o logistyce, działalności oraz bogatej kulturze greckiej.

Pobyt w Grecji zakłada zarówno aspekt edukacyjny, jak i kulturoznawczy. Jest okazją do rozwoju osobistego i zawodowego. Na pewno najbliższe dwa tygodnie będą dla uczestników projektu bardzo intensywne i pracowite. Przyszli logistycy odbędą praktykę zawodową w nowych realiach, nie tylko gospodarczych i ekonomicznych, ale także kulturowych. Każdy z nich uzyska certyfikat Europass Mobilność oraz certyfikat wystawiony przez przedsiębiorstwo, gdzie będą się uczyć tajników swojej branży. Ponadto, uczniowie poznają fascynujące dziedzictwo śródziemnomorskie – grecką historię, kulturę, tradycję, jak również posmakują greckich specjałów. W wolnym czasie mają zwiedzać miejsca atrakcyjne turystycznie, a także relaksować się i odpoczywać w zachwycającej, greckiej scenerii. Nie bez znaczenia jest również możliwość komunikowania się w obcym języku – przede wszystkim po angielsku, ale także za pomocą podstawowych zwrotów z języka greckiego.

Dotarły do nas pierwsze zdjęcia oraz gorące pozdrowienia od całej grupy logistycznej. Czekamy na kolejne fotorelacje z pięknej Grecji.

J. Kułażyńska; foto: nadesłano