Wtorek, 30 kwietnia… Kilkaset flag trafi do mieszkańców powiatu janowskiego

Kilkaset biało – czerwonych flag w 25. rocznicę utworzenia Powiatu Janowskiego rozdadzą w najbliższy wtorek 30. kwietnia Członkowie Zarządu Powiatu w Janowie Lubelskim. Flagi rozdawane będą na rynku miasta (koło dworca) od godziny 13.00.

– Jeszcze tylko drzewce i można je od razu wywiesić w widocznym miejscu na znak polskości i patriotyzmu, zachęcam – prosi Artur Pizoń – Starosta Janowski.

Akcja wpisuje się w nadchodzące święta państwowe – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (2 maja) oraz Święto Narodowe Trzeciego Maja.

Jest to kolejna patriotyczna kampania, organizowana przez Powiat Janowski.

Co roku, małe flagietki i kotyliony rozdawane są uczestnikom uroczystości 11 Listopada w Narodowe Święto Niepodległości.

Od 2021 roku, flagi trafiają też do mieszkańców powiatu janowskiego w kolejne rocznice walk bojowo – obronnych żołnierzy ze Zgrupowania pułkownika Tadeusza Zieleniewskiego, walczących z niemieckim i sowieckim agresorem we wrześniu 1939 roku.

Alina Boś; foto: Anna Sosnówka