Wywieś flagę – apeluje Starosta. „82 flagi na 82. rocznicę walk bojowo – obronnych zgrupowania pułkownika Tadeusza Zieleniewskiego z niemieckim i sowieckim agresorem we wrześniu 1939 roku na Ziemi Janowskiej”

„82 flagi na 82. rocznicę walk bojowo – obronnych zgrupowania pułkownika Tadeusza Zieleniewskiego z niemieckim i sowieckim agresorem we wrześniu 1939 roku na Ziemi Janowskiej” to pierwsza tego typu inicjatywa Powiatu Janowskiego, organizującego patriotyczno – religijne uroczystości w Momotach Górnych od 2004 roku.

– Pod koniec września 1939 roku, żołnierze zgrupowania pułkownika Tadeusza Zieleniewskiego – walcząc z niemieckim i sowieckim agresorem w Janowie Lubelskim, pod Dzwolą, Kocudzą, Krzemieniem, Zofianką i Godziszowem, zapisali piękną kartę Chwały Oręża Polskiego… I dlatego, jutro, 29 września – w hołdzie bohaterom tamtych dni, chciejmy na naszych domach, budynkach i urzędach wywiesić biało – czerwone flagi w ramach akcji „Hasztag. 29 września 1939 roku. Pamiętamy” – apeluje Artur Pizoń – Starosta Janowski. – Wszystkim, którzy odpowiedzą na nasz apel, z góry dziękuję.

Aby otrzymać „biało – czerwoną”, wystarczy przyjść jutro w godzinach 7.30-15.30 do Starostwa Powiatowego w Janowie Lubelskim przy ulicy Zamoyskiego 59 (drugie piętro, pokój nr 201), pamiętając o zachowaniu środków bezpieczeństwa z racji pandemii.

Tekst; foto: Alina Boś