XIV piknik rodzinny ,,Zaolszyniak” 2022

Już po raz XIV, w sobotnie, słoneczne popołudnie 18. czerwca br. odbył się piknik rodzinny, zorganizowany na terenach zielonych, przyległych do placu zabaw na osiedlu Zaolszynie przez Stowarzyszenie Zaolszyniak w Janowie Lubelskim.

Na tegoroczny piknik Zaolszyniak 2022, organizowany od 14 lat, przybyło ponad 150 dzieci z rodzicami i dziadkami. Najmłodsze dzieci mogły się wspólnie pobawić z animatorką zajęć dla dzieci Dosią oraz skorzystać z zabawy na dmuchanej zjeżdżalni.

Jako organizatorzy, gorąco przywitaliśmy wszystkich przybyłych na spotkanie oraz odczytaliśmy listę partnerów i darczyńców, dzięki którym zostały zakupione nagrody, upominki oraz ufundowany poczęstunek dla uczestników zabawy.

W spotkaniu uczestniczyli Burmistrz Janowa Lubelskiego Krzysztof Kołtyś i Starosta Janowski Artur Pizoń. Zarówno Burmistrz, jak i Starosta, życzyli wszystkim dobrej zabawy, a dzieciom – radosnych i bezpiecznych wakacji. Następnie, rozdali dzieciom ufundowane słodycze.

W czasie trwania spotkania odbyły się konkursy, zabawy i gry zręcznościowe w ramach realizacji projektu ,,Jedność przez różnorodność – sportowe spotkania sąsiedzkie szansą na rozwój społeczności lokalnych – Edycja VII”, wspartego finansowo środkami Gminy Janów Lubelski z Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii oraz środkami Powiatu Janowskiego w ramach projektu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. Organizacja XIV pikniku rodzinnego współfinansowana została przez „Bogdankę” – spółkę, wspierającą zrównoważony rozwój Lubelszczyzny.

Wszystkie dzieci, uczestniczące w pikniku, zostały nagrodzone licznymi nagrodami, upominkami oraz poczęstowane lodami, batonami, pizzą, frytkami. Na zakończenie pikniku zostały przygotowane gorące kiełbaski z grilla dla wszystkich uczestników spotkania.

Bogatą listę darczyńców, dzięki którym odbył się piknik, uzupełniają: Nadleśnictwo Janów Lubelski z Nadleśniczym Waldemarem Kuśmierczykiem, Daniel Miś firma Dankop, Andrzej Nadłonek hurtownia BOTEX, Krzysztof Biernat Transportex, Adam Wieleba Instalatorstwo Elektryczne, TomStal Tomasz Cichocki, Inkom Piotr Łacko, Utter.One Rafał Garbacz, Ekopark Andrzej Giżka, piekarnia Józefa Moskal, składy budowlane PSB Mrówka Stanisława Gzik, Łukasz Flis Gigant Pizza.

Za pomoc w organizacji szczególnie dziękuję koledze Januszowi Lepiejzie. Za przeprowadzenie gier i zabaw zręcznościowych w trakcie pikniku dziękuję Zbyszkowi Moskalowi z żoną Barbarą oraz Julii, Januszowi, Dawidowi, Patrycji, którzy po 14 latach trwania pikniku z uczestników stali się współprowadzącymi. Wszystkim przybyłym serdecznie dziękuję za wspólną, bezpieczną zabawę, darczyńcom dziękuję za dobre serce i wsparcie organizacji pikniku. A teraz już czas myśleć, jak ma wyglądać jubileuszowy XV Zaolszyniak. Do zobaczenia za rok.

Sławomir Dworak; foto: arch. stowarzyszenia