XXI Podkarpacki Konkurs Matematyczny – uczeń I LO w finale

Podkarpacki Konkurs Matematyczny im. prof. Franciszka Leji to prestiżowy konkurs, organizowany przez Podkarpacki Oddział Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki oraz Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli, objęty patronatem, m.in. Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Rzeszowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

Celem konkursowych zmagań jest przede wszystkim popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów szkół ponadpodstawowych, motywowanie ich do nauki i rozwijania własnych zainteresowań, diagnozowanie umiejętności uczniów pod kątem odkrywania talentów matematycznych oraz przygotowanie uzdolnionych matematycznie uczniów do udziału w Olimpiadzie Matematycznej.

PKM odbywa się na trzech poziomach: poziom I – uczniowie klas pierwszych liceów ogólnokształcących i techników oraz klas ósmych szkół podstawowych, poziom II – uczniowie klas drugich liceów ogólnokształcących i techników, poziom III – uczniowie klas trzecich liceów ogólnokształcących i techników.

Konkurs przeprowadzany jest wyłącznie w formie stacjonarnej i na każdym z poziomów przebiega w trzech etapach: szkolnym, powiatowym i wojewódzkim (finał). Do konkursu mogą przystąpić uczniowie ze szkół województwa podkarpackiego oraz dwóch powiatów województwa lubelskiego – powiatu lubelskiego i janowskiego.

Miło nam poinformować, że w tegorocznych zmaganiach – po rozgrywkach na poziomie powiatowym w dniu 5 marca, decyzją organizatorów uczeń klasy 1d – Szymon Kuśmierczyk, będzie reprezentował I Liceum Ogólnokształcące w Janowie Lubelskim w finale konkursu. Finał konkursu odbędzie się 9 kwietnia 2022 r. w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Rzeszowie.

Szymonowi gratulujemy i życzymy powodzenia w zmaganiach finałowych!

Tekst; foto: nauczyciele matematyki w LO