Zespół Szkół. Hotelarki mierzą się z ekonomią

Uczniowie Zespołu Szkół chętnie przystępują do konkursów z wielu różnorodnych dziedzin. Mogą dzięki temu sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności. Współzawodnictwo to sposób na poznanie swoich mocnych i słabych stron. Jest tym, co mobilizuje do wytrwałej pracy i pozwala na zdobycie nowych doświadczeń.

Nasza szkoła w ubiegłym roku szkolnym brała udział w konkursie „Sukces na bank”. Dużym osiągnięciem Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości, którego opiekunem dydaktycznym jest Izabela Mak, był awans do etapu telewizyjnego.

„Sukces na bank” to ogólnopolski turniej wiedzy o finansach, bankowości i ekonomii. Jest skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych. Możliwość udziału mają szkoły ze wszystkich województw w Polsce. Zgłoszona placówka wystawia zespół złożony z pięciu osób, uczestniczących w kolejnych rozgrywkach. Konkurs składa się z trzech etapów. Pierwszy i drugi odbywa się za pomocą testu w aplikacji online. W finale, w etapie telewizyjnym, drużyny będą walczyć o nagrodę główną – 20 tys. zł. Rozrywkowa forma „Sukcesu na bank” oraz atrakcyjne nagrody niewątpliwie zachęcają do udziału w turnieju.

W tym roku, pomimo nauki zdalnej, nasi uczniowie także zdecydowali się na udział w tym konkursie ekonomicznym. Uczennice II oraz III klasy Technikum Hotelarskiego (N. Ciupak, W. Skowrońska, S. Pawlos, K. Wiatr i K. Samborska) 9-ego marca przystąpiły do I etapu  „Sukcesu na Bank”. Nasze hotelarki, podobnie jak w ubiegłym roku, do zmagań konkursowych przygotowała Izabela Mak – opiekun Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości.

Konkurs umożliwi nie tylko pogłębienie wiedzy w zakresie zagadnień ekonomicznych i tych, które są związane z obrotem środkami finansowymi, ale również zachęci młodzież do podejmowania nowych wyzwań i aktywności. Warto zgłębiać tajniki ekonomii, bowiem ma ona duże znaczenie w życiu każdego z nas. Funkcjonowanie przedsiębiorstw, polityka ekonomiczna czy procesy globalizacyjne wpływają na naszą codzienność. Dysponując wiedzą w tym zakresie, można zrozumieć zmiany, jakie zachodzą we współczesnym świecie. Ponadto, orientując się w ogólnych mechanizmach ekonomicznych podejmuje się lepsze decyzje, związane z gospodarowaniem osobistymi finansami lub oszczędzaniem.

Naszym hotelarkom życzymy powodzenia!

Julita Kułażyńska