ZUS przez internet – szkolenie dla klientów

Chciałbyś kontaktować się z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych bezpiecznie – przez internet? Janowski ZUS przygotował szkolenie dla osób, które chcą poznać lepiej Platformę Usług Elektronicznych i e-wizyty.

Platforma Usług Elektronicznych ZUS (PUE) to portal, w którym można sprawdzać swoje składki, świadczenia, zwolnienia lekarskie, a także wysyłać wnioski, dokumenty i samodzielnie generować potwierdzenia danych. E-wizyta to natomiast wideorozmowa z pracownikiem ZUS.

Z tych usług oczywiście można korzystać bez wcześniejszego przeszkolenia, ale są też osoby, które czują się mniej pewnie w internetowym świecie. Dla nich janowski ZUS przygotował spotkanie informacyjne. Będzie mowa między innym o tym, jak zarejestrować konto na PUE i z jakich usług można skorzystać na platformie. Uczestnicy dowiedzą się też, jak umówić e-wizytę.

Z uwagi na pandemię szkolenie odbędzie się online – 25 lutego o godz. 9.00. Do udziału wystarczy urządzenie z dostępem do sieci i przeglądarka internetowa. Organizatorzy przyjmują zgłoszenia pod adresem janowl_szkolenia@zus.pl. W wiadomości należy podać datę i temat wybranego wydarzenia, imię i nazwisko oraz swoje dane kontaktowe: telefon i adres e-mail. Uczestnicy otrzymają mailem zaproszenie z linkiem dostępu do szkolenia.

Małgorzata Korba
rzecznik ZUS w województwie lubelskim