30-lecie działalności Stowarzyszenia Klubu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Janowie Lubelskim

W minioną sobotę w restauracji „Kryształowa” odbyła się uroczystość z okazji 30-lecia działalności Stowarzyszenia Klubu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Janowie Lubelskim, połączona z balem andrzejkowym. Wśród licznych gości, którzy uczestniczyli w wydarzeniu, znaleźli się m.in. Michał Moskal – Poseł na Sejm RP, Artur Pizoń – Starosta Janowski, Michał Komacki – Wicestarosta. Obecni byli także kierownicy i dyrektorzy instytucji społecznych oraz artyści: Joanna Pąk, Marta Świć, Sylwester Bernaciak oraz Krzysztof Cezary Buszman jak również członkowie, przyjaciele i wolontariusze KRONu.

W części oficjalnej prezes stowarzyszenia Andrzej Łukasik, po przywitaniu wszystkich, przedstawił krótko dorobek organizacji, prezentując film z zrealizowanych projektów i wydarzeń z 30 lat, który wzbudził wiele emocji i refleksji.  Nie zabrakło także podziękowań dla całego Zarządu, wolontariuszy i wszystkich zaangażowanych w pomoc osobom niepełnosprawnym.  Przemówienia gości były pełne uznania i podziękowań, a wszyscy obecni podkreślali znaczenie równości i integracji osób niepełnosprawnych w społeczeństwie.

Szczególne podziękowania popłynęły do prezesa Andrzeja Łukasika, który już od 15 lat pełnieni tę funkcję. W imieniu wszystkich członków stowarzyszenia i wolontariuszy życzenia złożył Tomasz Krzysztoń sekretarz.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości, rozpoczął się długo wyczekiwany bal andrzejkowy. Jak co roku jest on organizowany przez KRON, a w tym z pomocą Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Janowie Lubelskim. Na parkiecie zatańczyli zarówno członkowie klubu, jak i zaproszeni goście. Wszyscy świetnie się bawili, a atmosfera była niezwykle serdeczna i przyjazna. Był to wieczór pełen pozytywnych emocji, gdzie wszyscy mogli na chwilę zapomnieć o trudnościach i cieszyć się wspólną zabawą.

Impreza współfinansowana ze środków Powiatu Janowskiego, Gminy Janów Lubelski, PFRON oraz Fundacji PGE.

„ Jubileusz 30 lecia to wyjątkowe wydarzenie, jest on doskonałą okazją do świętowania i podsumowania dorobku stowarzyszenia przez te wszystkie lata. Twórcza praca i zaangażowanie prezesa oraz członków stowarzyszenia są godne uznania i należą się podziękowania za troskę o osoby niepełnosprawne oraz ich wsparcie w rehabilitacji. Życzymy dalszych sukcesów w działalności Stowarzyszenia Klubu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wasza praca nie tylko wpływa na poprawę jakości życia tych osób, ale również buduje świadomość społeczną na temat potrzeb i praw osób z niepełnosprawnościami.”

Tekst; foto: Anna Sosnówka