Przy urzędzie przybędzie ponad 50 miejsc parkingowych

Samochodów przybywa, a miejsc parkingowych przy budynku Starostwa i Urzędu Miasta ile było, tyle jest! Najłatwiej zaparkować jest urzędnikom z rana, ale petentom w ciągu dnia – niestety nie. Nieraz, kręcą się w kółko wokół urzędu raz, drugi, trzeci… Przeszczęśliwi, gdy uda się im wcisnąć między zaparkowane auta, źli, kiedy trzeba szukać dalej… Tak to jest w tej „samochodowej strefie komfortu”. Najgorzej jest w poniedziałki (niby człowiek jest po „wolnym”, a zmęczony i powolny), targowe czwartki, sesje, święta kościelne, dni deszczowe, Sylwestry, Wielkie Piątki, Wigilie i gdy ludziom kończą się terminy, związane z opłatami tego czy innego obowiązku…

Problem jest, ale… idzie ku dobremu. Póki co, miejsc parkingowych jest około 60, ale w następnym roku ma być ich drugie tyle. Wszystko za sprawą Województwa Lubelskiego, które podarowało na rzecz Powiatu Janowskiego i Gminy Janów Lubelski 15-arową działkę pod „zabudowę parkingową”. Oczywiście, udziały powiatu i gminy są po połowie, wszelkie porozumienia podpisane, a sprawy notarialne uregulowane. Jeszcze tylko pozostaje kwestia usunięcia kontenerów na śmieci i blaszanych garaży (działanie w toku). Wjazd na parking przy Studium Medycznym byłby z dwóch stron – od ulicy Jana Pawła II (obok bloków z garażami) i od ulicy Wiejskiej, skąd znikną śmieciowe kontenery.

– Powstanie ponad 50 bezpłatnych miejsc postojowych. W kosztach będzie partycypować powiat i gmina w relacji 50 na 50 – informuje Jan Wiśniewski – Naczelnik Wydziału Inwestycji i Gospodarki Mieniem janowskiego Starostwa.

Oczywiście, teraz jest zima, więc sytuacja z parkingami się nie zmieni, ale w następnym roku zadanie musi zostać zrealizowane, co wynika z dokumentów, podpisanych przez strony…, strony, z których żadna nie pozwoli sobie na odstąpienie od umowy.

O szczegółach będziemy informować.

Tekst; foto: Alina Boś