Agnieszka Flis, Mateusz Mucha i Jakub Majkut z I LO w finale konkursu językowego „Faces of America”

Konkurs językowy „Faces of America” jest unikalnym na skalę kraju wydarzeniem, organizowanym przez UMCS. Głównym celem konkursu jest promowanie znajomości języka angielskiego i podniesienie poziomu umiejętności językowych wśród uczniów szkół ponadpodstawowych, a także popularyzowanie szeroko rozumianej wiedzy na temat kultury amerykańskiej.

Miło nam poinformować, że troje uczniów I Liceum Ogólnokształcącego – Agnieszka Flis z 2d, Mateusz Mucha z 3c oraz Jakub Majkut z 4Ap zakwalifikowało się do finału ósmej edycji tego konkursu. W pierwszym etapie, uczniowie przygotowali pracę konkursową w formie eseju, co zapewniło im miejsce w II etapie, który odbył się 21 marca 2023r. w Lublinie. W II etapie nasza drużyna świetnie poradziła sobie z rozwiązaniem testu leksykalno-gramatycznego, co zapewniło im awans do finału. W finale razem z dwudziestoma drużynami z całej Polski (nawet z Gdyni i Gliwic!) zmagali się z pytaniami, dotyczącymi szeroko rozumianej kultury Stanów Zjednoczonych, na przykład o to, co ile lat Nowojorczycy muszą odnawiać swoje prawo jazdy, ile punktów zdobyła drużyna USA podczas fazy grupowej ostatnich mistrzostw świata w piłce nożnej lub w którym stanie znajduje się Park Narodowy Arches. Pytania te udowadniają, że tak naprawdę nie da się przygotować do tak zwanej „kulturówki,” potrzeba za to dużej uważności na tego typu informacje.

Zachęcamy wszystkich do nauki języka i otwarcia na kulturę USA po to, żeby przygotować się do udziału w kolejnej edycji konkursu za rok.

Magdalena Wójtowicz, foto: archiwum LO