„Aktywny Dziadek, Aktywna Babcia” – edycja VI

Projekt,realizowany przez okres trzech miesięcy, zakończył się wystawieniem spektaklu pt. „Kopciuszek”podczas drugiej wakacyjnej wycieczki dla super wnuków.

Tradycja spotkań wielopokoleniowych przewija się w projektach realizowanych przez Związek Emerytów przez kolejne lata. Najczęściej są to wycieczki wakacyjne, na które nasze wnuki z utęsknieniem czekają, bowiem łączymy je ze zwiedzaniem ciekawych miejsc i obiektów oraz z konkursami i zabawami ruchowymi.

Druga wakacyjna wycieczka (pierwsza odbyła się w lipcu), połączona ze spektaklem teatralnym, odbyła się na terenie gminy Janów Lubelski i miała znamiona imprezy integracyjnej po przebytym locdawnie oraz deszczowej trzeciej dekadzie sierpnia.

Podsumowanie projektu, połączone ze zwiedzaniem muzeum przyrodniczego i grillowaniem, odbyło się w Ośrodku Ekologicznym Nadleśnictwa Janów.

W konkursie śpiewaczym została wyróżniona Babcia Kasia i Babcia Ula, a z wnuków – Amelka, Alicja i Antosia.

Było miło i wesoło, chociaż znowu zawiodła pogoda. Zadaszenie i rozgrzany piec z kiełbaskami poprawiał samopoczucie wszystkim integrującym się, a czas spędzony na wolnym powietrzu przypominał o kończących się wakacjach.

Dziękujemy panu Nadleśniczemu za zgodę na ognisko a za pomoc w realizacji zadania – panu kierownikowi Ośrodka.

Projekt realizowany przy wykorzystaniu środków finansowych Starostwa Powiatowego.

Tekst; foto: Zofia Widz-Baryła