Artystyczne pasje uczniów „Witosa”

Główny hol Zespołu Szkół wypełnił w tym tygodniu iście wielkanocny klimat. A wszystko za sprawą kolorowych i smakowitych prac konkursowych, które od poniedziałkowego poranka zdobią główny korytarz szkoły. Czego tam nie ma? Są baranki, kurczaki, króliki, są i ciasteczka w kształcie pisanek, koszyków świątecznych, a nawet tradycyjne serniki, mazurki i babki wielkanocne. Mnogość ciast i ozdób, przygotowanych przez młodzież z różnych oddziałów klasowych, w ramach konkursu na ozdobę lub ciasto wielkanocne, jest oszałamiająca. Każdy, kto przechodzi obok tych kulinarnych rarytasów, nie pozostaje obojętnym na ich efektowność i z pewnością od razu ma ochotę zasmakować tych specjałów. Przed komisją konkursową stoi niezwykle trudne zadanie – wyłonienie zwycięzcy. Ciężko jest wybrać pierwsze miejsce wśród tak ujmujących, cukierniczych „arcydzieł”, w zrobienie których ich autorzy włożyli tyle pasji i serca. Aktualnie, konkurs oczekuje na rozstrzygnięcie. Organizatorkami są nauczycielki gastronomicznych przedmiotów zawodowych – Bogumiła Kmita i Anna Balczerowska.

Warto nadmienić, iż w Zespole Szkół działa obecnie Koło Artystyczne, które skupia osoby chętne do doskonalenia swojego warsztatu plastycznego. Jego opiekunem jest nauczycielka języka polskiego i plastyki – Anna Korga. Celem koła zainteresowań jest rozwijanie twórczych predyspozycji uczniów, pobudzenie ich wyobraźni i uwrażliwianie na sztukę. Młodzież ma możliwość spędzania czasu w sposób kreatywny, kształtując przy tym swoje artystyczne predyspozycje i zdolności. Prace, które powstały podczas zajęć, niejednokrotnie można było podziwiać na szkolnych korytarzach, a także podczas akademii i uroczystości okolicznościowych. Zawsze „cieszą oko” pomysłowością, precyzją i estetyką wykonania. Jak widać, w ZS jest dużo uczniów utalentowanych plastycznie, a dzięki działalności koła mogą rozwijać swoją pasję i tworzyć wspaniałe prace. Z okazji Świąt Wielkanocnych uczestnicy zajęć plastycznych wykonali unikalne wielkanocne kartki, które wraz z życzeniami świątecznymi od Dyrekcji, Nauczycieli i Społeczności Uczniowskiej ZS, zostały przekazane różnym instytucjom, współpracującym ze szkołą.

Uczniowie Zespołu Szkół wykazują się dużą aktywnością artystyczną. W poniższej galerii zaprezentowane są stworzone przez młodzież z „Witosa” prace konkursowe – w kategorii ciast i ozdób świątecznych, a także, wspomniane powyżej, własnoręcznie wykonane kartki. Kreatywność, ogromny wkład pracy własnej i zaangażowanie uczniów przynoszą dużą satysfakcję całej kadrze pedagogicznej ZS.

J. Kułażyńska; foto: A. Korga, B. Kmita