Bezpłatna mammografia w mobilnej pracowni mammograficznej 21. lipca w Dzwoli i Janowie Lubelskim

LUX MED – jeden z największych realizatorów Programu Profilaktyki Raka Piersi zaprasza na bezpłatną mammografię dla pań w wieku od 50 do 69 lat. Badania refundowane przez NFZ wykonywane są w mobilnej pracowni mammograficznej.

W mammografii mogą wziąć udział ubezpieczone panie, które nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Programem nie są objęte panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.

Uprzejmie informujemy, że przed badaniem wymagana jest rejestracja pod nr tel.58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz . W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie oczekiwała na panie w miejscowości:

Dzwola – 21 lipca 2021 w godzinach od 14.30 do 18.00 przy remizie strażackiej, Dzwola 121 A

Janów Lubelski – 21 lipca 2021 w godzinach od 8.30 do 13.30 przy Domu Towarowym, Rynek

Zachęcamy do systematycznego wykonywania badań zgodnie z zaleceniami Programu. Tylko przestrzeganie terminów kolejnych mammografii umożliwia wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby i pozwala na rozpoczęcie natychmiastowego i skutecznego leczenia, które daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia. Więcej informacji na temat mammografii na stronie www.mammo.pl.

W związku z epidemią Covid-19 – w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pań i personelu medycznego, prosimy o zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

LUX – MED