„Blask prawdy”. XXII Dzień Papieski w LO

Młodzież z Grupy Artystycznej I LO im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim w ramach przeżywanego XXII Dnia Papieskiego, pod hasłem „Blask prawdy” przygotowała apel, poświęcony Osobie i nauczaniu naszego Wielkiego Rodaka św. Jana Pawła II.

Treść encykliki Veritatis splendor, której polskie tłumaczenie tytułu brzmi „Blask prawdy”, skłoniła nas do zaprezentowania akademii, w której wybrzmiało wiele pytań i refleksji na temat kondycji współczesnego człowieka, jego miejsca wśród innych, prawdy i tożsamości naszego „być”…

Całość przebiegała w formule programu telewizyjnego pt. „Odważni”, w którym prezentowano losy bohaterów, którzy nie ulegli pokusie, że można zająć miejsce Boga i określać co jest dobre, a co złe…, którzy nie uzależnili prawdy od woli większości, grup interesów, okoliczności, kontekstów kultury, mody czy indywidualnych osądów poszczególnych ludzi… Pozostali wierni Bożym natchnieniom, jak czynił to w swoim życiu św. Jan Paweł II.

Nie zabrakło także pięknych występów wokalnych, dopełnionych tańcem młodych z Klubu Tańca „Jumb” w Janowie Lubelskim.

Apel przygotowali katecheci: Agnieszka Jaroszkiewicz – s. Tomasza, ks. Tomasz Kopeć oraz Aleksandra Wieleba – nauczyciel I LO.

Tekst; foto: archiwum LO