Briefing prasowy: Krajowy Plan Odbudowy i jego założenia

Piątego maja, przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Janowie Lubelskim, odbył się briefing prasowy, dotyczący założeń Krajowego Planu Odbudowy.

Polska otrzyma blisko 770 mld zł z budżetu Unii Europejskiej.

Środki z Krajowego Planu Odbudowy przeznaczone zostaną na kluczowe obszary, takie jak: zdrowie, gospodarka i przedsiębiorcy, energia i środowisko, cyfryzacja, infrastruktura, transport, innowacja, społeczeństwo, spójność terytorialna.

Pieniądze trafią również do Powiatu Janowskiego z przeznaczeniem m.in. na infrastrukturę drogową, kolejową i dofinansowanie przedsiębiorstw.

W briefingu uczestniczył Jerzy Bielecki – Poseł na Sejm RP oraz Członkowie Zarządu Powiatu: Artur Pizoń – Starosta Janowski (Przewodniczący Zarządu), Michał Komacki – Wicestarosta oraz Władysław Sowa, Józef Wieleba i Zenon Zyśko. W spotkaniu wzięli też udział włodarze miast – Krzysztof Kołtyś i Czesław Krzysztoń – Burmistrz i Wiceburmistrz Janowa oraz Witold Kowalik – Burmistrz Modliborzyc. Byli też wszyscy przedstawiciele władzy lokalnej pięciu pozostałych gmin: Henryk Michałek – Wójt Gminy Batorz, Marcin Sulowski – Wójt Gminy Chrzanów, Wiesław Dyjach – Wójt Gminy Dzwola, Józef Zbytniewski – Wójt Gminy Godziszów oraz Leszek Nosal i Jan Witkowski – Wójt i Wicewójt Gminy Potok Wielki.

Tekst; foto: Anna Pyć