Coraz bliżej Święta… w I LO

Szesnastego grudnia w I LO im. Bohaterów Porytowego Wzgórza miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Nauczyciele języków obcych – Magdalena Wojtowicz, Beata Mrozowska, Bożena Nita, Luiza Jonak, Emilia Żuber, Katarzyna Pietras, Grzegorz Mazur, Małgorzata Michalczyk i Maria Karczmarska przygotowali program artystyczny, którego celem była prezentacja wiedzy i umiejętności językowych licealistów w sześciu językach – angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, rosyjskim i ukraińskim.

Tematem wydarzenia były zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Na scenie wystąpiło 59 osób, łącznie z 8-osobowym zespołem, grającym na co dzień w Olek Orkiestrze.

Drugi cel tego programu miał charakter charytatywny. Uczniowie LO przygotowali pierniki, stroiki, ozdoby świąteczne i zorganizowali kiermasz – wspólnie z wolontariatem szkolnym.

W akcji wzięło udział ponad 150 licealistów.

W dniach 17-19 grudnia odbyły się zakupy i pakowanie paczek dla dwóch potrzebujących rodzin oraz starszego pana z powiatu janowskiego.

Wolontariusze wraz z koordynatorkami Agnieszką Gierczak i Izabelą Wąsek oraz organizatorzy Wielojęzycznego Dnia Bożego Narodzenia dziękują całej społeczności szkolnej za udział w tej akcji charytatywnej.

Tekst; foto: archiwum LO