DPS „Barka”. Wigilijny stół z wigilijną rybą z „Fortaco”

Niebawem, wieczerza wigilijna w Domu Pomocy Społecznej „Barka” w Janowie Lubelskim… Będą kolędy, życzenia, biały opłatek i stół wigilijny, a na nim… pierogi z kapustą i grzybami, ryby i śledzie, ofiarowane mieszkańcom „Barki” od „Fortaco” w Janowie Lubelskim.

Wartość wigilijnych produktów „dobrych serc” to kwota rzędu 3,5 tys. zł, ale też jest inna wartość, której nie da się kupić – życzliwość i solidarność z drugim człowiekiem… Z człowiekiem starszym, samotnym, schorowanym, doświadczonym przez los, który kiedyś miał dom, który ma swoją przeszłość… I przyszłość… – w janowskim Domu. W domu, w którym jest sporo podopiecznych, a wśród nich…

– Zosia, która zamieszkuje nasz Dom od 50 lat. Jest Grażyna i Nikodem – mama z synem, którzy po tragicznych przejściach znaleźli u nas swoje miejsce na ziemi – informuje Mariola Surtel – Dyrektor „Barki”.

…I wielu innych mieszkańców DPS-u, którzy dziękują „Fortaco” za wigilijne dary, tak po prostu, od serca… Do podziękowań dołącza się Dyrektor Mariola Surtel.

Tekst; foto: Alina Boś