Dobiegają końca prace przy budowie hali sportowej w Zespole Szkół „U Witosa” 

Na ukończeniu są prace przy budowie hali sportowej w Zespole Szkół „U Witosa”. Jeszcze biała elewacja na ścianach hali i takoważ na budynku dydaktycznym szkoły, by te dwa elementy tworzyły zgrabną całość. Do tego, kostka wokół budynku, winda, instalacja fotowoltaiczna i solarna, nagłośnienie, monitoring i nic, tylko korzystać. A jest z czego. – Do dyspozycji jest pełnowymiarowe boisko sportowe, spełniające wszelkie normy federacji sportowych, gotowe do rozgrywek na szczeblu lokalnym a może i krajowym – mówi inż. budowy Grzegorz Sobótka.

– Z dobrodziejstw hali będą korzystać uczniowie szkoły, m.in. klas policyjnych i wojskowych – informuje Teresa Biernat – Dyrektor szkoły, wyrażając nadzieję, że dzięki sportowym atrybutom zwiększy się nabór do klas pierwszych.

– Termin oddania obiektu do użytku upływa pod koniec czerwca, ale uroczyste otwarcie hali nastąpi po wakacjach, 1. września z początkiem nowego roku szkolnego – zapowiada pani Dyrektor.

Wykonawcą zadania jest firma budowlana Mariusza Stanickiego z Chrzanowa…, zadania, które zrealizowało wielu fachowców z różnych branż. Przez plac budowy przewinęli się projektanci, geodeci, cieśle, operatorzy koparek, murarze, zbrojarze, malarze, płytkarze, montażyści okien, hydraulicy, tynkarze, elektrycy i dekarze – specjaliści, poszukiwani w kraju i za granicą.

Tekst; foto: Alina Boś