Dobry Start 300+ – wypłaty i dyżury w powiecie janowskim

Prawie 950 tys. zł – tyle wynosi kwota świadczeń „Dobry Start”, wypłaconych na wyprawki dla uczniów z powiatu janowskiego. Dofinansowanie wynosi 300 zł na dziecko. Można je otrzymać raz do roku na ucznia do ukończenia 20 lat, a jeśli ma on orzeczoną niepełnosprawność – to do ukończenia 24 lat.

Wnioski przyjmuje przez Internet Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Można je składać przez bankowość elektroniczną, Platformę Usług Elektronicznych ZUS lub rządowy portal Emp@tia.

Do 24. sierpnia ZUS otrzymał ponad 2,5 tys. wniosków o 300+ od rodziców i opiekunów z powiatu janowskiego. Obejmują 3,9 tys. dzieci. Zakład wypłacił w powiecie świadczenia w sumie na kwotę prawie 950 tys. zł.

ZUS przyjmuje wnioski o „Dobry Start” do końca listopada. Pracownicy Zakładu pomagają w złożeniu elektronicznych wniosków w placówkach ZUS i podczas dyżurów w lokalnych instytucjach.

Najbliższe dyżury w powiecie janowskim:

– 31 sierpnia – Chrzanów, Urząd Gminy, Chrzanów Trzeci 112, godz. 9:00-14:00;

– 2 września – Godziszów, Urząd Gminy, Godziszów Trzeci 121A, godz. 9:00-14:00.

Małgorzata Korba – rzecznik ZUS w województwie lubelskim