Droga Modliborzyce – Gwizdów odebrana. Nic, tylko testować

Nowa nawierzchnia drogowa, obustronne pobocza z kruszywa, przepusty, zjazdy i rowy odwadniające… Nic, tylko testować… Dziesiątego października oficjalnie oddano do użytku 1,2-kilometrowy odcinek drogi powiatowej na trasie Modliborzyce – Gwizdów w kierunku wiaduktu nowo wybudowanej drogi ekspresowej S 19.

Droga w większości biegnie przez teren rolniczy, budowlany i leśny, a że okolica jest piękna, a sieć dróg spójna, to można się spodziewać, że zainteresowanie gruntami pod zabudowę w tej części gminy wzrośnie. I dobrze.

Wykonawcą zadania jest kraśnicki „Wod – Bud”, który w ciągu czterech miesięcy uwinął się z robotą i to całkiem dobrze.

Inwestycja pochłonęła ponad 1,65 mln zł. Zadanie zostało zrealizowane z dotacji Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 811 tys. zł. Pozostałą kwotę – po połowie, dołożył Powiat Janowski i Gmina Modliborzyce.

Alina Boś; foto: Bartłomiej Ponczek