Dwóch Łukasików i Wach… Trzy medale wywalczyli janowscy zapaśnicy na Mistrzostwach Polski Juniorów w stylu klasycznym

Trzy medale wywalczyli janowscy zapaśnicy podczas Mistrzostw Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym. To druga tego typu ogólnopolska impreza sportowa, która odbyła się w nowo wybudowanej hali sportowej w Zespole Szkół „U Witosa”. Impreza z udziałem zapaśniczych gwiazd sportu, m.in. Andrzeja Suprona – mistrza świata, medalisty Mistrzostw Europy i Igrzysk Olimpijskich oraz Ryszarda Wolnego i Włodzimierza Zawadzkiego – złotych medalistów olimpijskich z Atlanty oraz Piotra Stępnia – wicemistrza olimpijskiego z Seulu, zgromadziła ponad 120 zawodników z 40. klubów zapaśniczych w Polsce.

Tym razem, podopieczni trenera Tadeusza Kuśmierczyka wywalczyli trzy medale. Wicemistrzem Polski w kategorii wagowej do 55 kg został Jakub Wach. Dwa brązowe medale Mistrzostw Polski Juniorów zdobyło dwóch Łukasików – Kacper Łukasik w kategorii do 72 kg i Damian Łukasik w kategorii wagowej do 130 kg. Michał Nosal zajął siódme miejsce w kategorii wagowej do 67 kg, a Dawid Sowa – ósme w kategorii wagowej do 130 kg.

W punktacji klubowej, janowski „Olimp” uplasował się na piątym miejscu.

Ceremonię otwarcia Mistrzostw Polski Juniorów poprowadził Stanisław Mazur – Prezes Janowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Olimp”. Mistrzostwa otworzył Andrzej Supron – Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego.

Po walkach finałowych, nadszedł czas na dekorację zawodników. Medale, dyplomy i grawertony najlepszym zapaśnikom w kraju wręczali: Jerzy Wenderlich – Przewodniczący Komisji Kultury i Edukacji Olimpijskiej Polskiego Komitetu Olimpijskiego (fundator pucharu dla najlepszego zawodnika Mistrzostw, którym został Oliwier Skrzypczak z Nowego Tomyśla), Jacek Czerniak – Poseł na Sejm RP (fundator pucharu dla najlepszego zawodnika Lubelszczyzny – Jakuba Wacha z Janowa), zapaśnicy – Andrzej Supron, Ryszard Wolny i Edward Bersegjan – trener kadry narodowej juniorów w zapasach w stylu klasycznym, Artur Pizoń – Starosta Janowski oraz radni powiatowi – Stanisław Mazur i Piotr Rogoża.

Sponsorami Mistrzostw Polski Juniorów byli: Hotel Janów, Janex Jan Ciupak, PGKiM Janów Lubelski, Martifer Renewables, Guitard Andrzej Pacek, Insport Nutrition, Akro-Wod, Nadleśnictwo Janów Lubelski, Stanicki Beton Towarowy, Electrolevel Usługi Elektryczne Kamil Placha.

Zakup nagród dla zapaśników dofinansował Powiat Janowski, natomiast o profesjonalne przygotowanie hali do Mistrzostw zadbała Teresa Biernat – Dyrektor Zespołu Szkół „U Witosa”.

Tekst; foto: Alina Boś