Farmakologia to nie tylko apteka! Wycieczka uczniów LO na Uniwersytet Medyczny

Farmakologia to nie tylko apteka! Przekonała się o tym klasa 1A podczas wycieczki na Uniwersytet Medyczny Collegium Universum w Lublinie dnia 23.02.2023r. W Katedrze i Zakładzie Farmakognozji z Pracownią Roślin Leczniczych dowiedzieliśmy się, jak tworzone są leki. Naszą wycieczkę zaczęliśmy na Wydziale Farmakognozji, gdzie zobaczyliśmy, jak z roślin pobierane są odpowiednie substancje zdrowotne. Następnie, przekonaliśmy się, jak przygotowywane są różne tabletki i kremy. Udało nam się nawet wypróbować jeden z kremów! Na Wydziale Mikrobiologii badaliśmy pod mikroskopami, jak stworzone leki działają na bakterie i drobnoustroje.

Po ciekawych wykładach pojechaliśmy na lodowisko, gdzie bawiliśmy się świetnie.W drodze powrotnej nie obeszło się bez wieczornego koncertu! W takim muzycznym klimacie zakończyliśmy tę fenomenalną wycieczkę!

Dziękujemy pani Dyrektor za możliwość skorzystania z wyjazdu oraz pani Małgorzacie Michalczyk i wychowawczyni pani Agnieszce Wołoszyn za opiekę nad nami podczas wycieczki.

Uczniowie klasy 1A; foto: archiwum LO