Dyżur ZUS dla rodziców w Godziszowie

Rodzice i opiekunowie z powiatu janowskiego od początku stycznia złożyli 2,6 tys. wniosków o świadczenia na dzieci, czyli o 500+ i rodzinny kapitał opiekuńczy. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na kolejny dyżur eksperta o świadczeniach na dzieci i internetowe szkolenie.

Wnioski o świadczenie wychowawcze 500+ oraz o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (RKO) należy składać przez internet, za pomocą bankowości elektronicznej, portalu Empatia lub Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Rodzicom, którzy potrzebują wsparcia z wypełnieniem wniosku, taką pomoc świadczy ZUS w każdej ze swoich placówek.

Dodatkowo 17 marca (czwartek) odbędą się dyżury w miejscowościach, gdzie Zakład nie ma swoich placówek. Tego dnia z porad pracowników ZUS w sprawie 500+ i RKO będzie można skorzystać między innymi w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Godziszowie, w godzinach 9:00-14:00 (Godziszów Trzeci 121A). Żeby podczas dyżuru złożyć elektroniczny wniosek o świadczenie na dziecko, trzeba wziąć ze sobą dowód tożsamości i numer rachunku do wypłaty.

Janowski ZUS zaprasza też na spotkanie informacyjne o świadczeniu Rodzina 500+, które odbędzie się 10 marca przez internet. Rozpoczyna się o godz. 10:00. Zapisy pod adresem e-mail janowl_szkolenia@zus.pl.

Jak dotąd rodzice i opiekunowie dzieci z powiatu janowskiego złożyli ponad 2,1 tys. wniosków o świadczenie wychowawcze 500+ na 3,6 tys. dzieci. Z terenu powiatu do ZUS wpłynęło także niemal pół tysiąca wniosków o rodzinny kapitał opiekuńczy.

Oba świadczenia można pobierać równolegle. 500+ przysługuje na dzieci do ukończenia 18 roku życia. Rodzinny Kapitał Opiekuńczy to świadczenie na drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie, w wieku od 12 do 35 miesiąca życia.

Małgorzata Korba

rzecznik ZUS w województwie lubelskim