Dzień Służby Zdrowia – międzypokoleniowa integracja emerytów z maluchami

W ramach świetlicy emeryckiej Związek Emerytów O/R postanowił uczcić Dzień Służby Zdrowia. W związku z tym, zainicjował i zorganizował w Janowskim Ośrodku Kultury spotkanie emerytek, które przed przejściem na emeryturę pracowały w służbie zdrowia. „Ach! Co to było za spotkanie”… W tym dniu, swoje święto obchodziło 10 osób (głównie pielęgniarki, które w Stowarzyszeniu znalazły swoje miejsce po przejściu na emeryturę).

Spotkanie uświęcili najmłodsi mieszkańcy Janowa, czyli grupa przedszkolaków pn. „Wiewiórki” z publicznego przedszkola Nr 4. Grupa, licząca 25 osób – pod kierunkiem wychowawczyń: Bożeny Matysek i Małgorzaty Stefanek, przedstawiła program artystyczny o zdrowiu i zdrowym odżywianiu. Dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki, scenki teatralne oraz fragmenty tańca ludowego i nowoczesnego. Nie zabrakło życzeń dla byłych pracowników służby zdrowia. W podziękowaniu za wspaniały występ przedszkolaków, panie ze Stowarzyszenia odwdzięczyły się dwoma piosenkami: „Kundel Bury” i „Iskiereczka z popielnika”. To piosenki z dzieciństwa obecnych na spotkaniu emerytów. Było to spotkanie międzypokoleniowe, które dostarczyło sporo emocji i pozytywnych przeżyć. Biesiadowano razem z dziećmi przy stołach, zastawionych smacznym, kolorowym ciastem oraz herbatą i owocowymi soczkami.

Na zakończenie międzypokoleniowego spotkania integracyjnego z młodymi mieszkańcami miasta przewodnicząca Związku Emerytów przekazała dla podopiecznych życzenia okazjonalne od Renaty Ciupak – Dyrektor Szpitala Powiatowego w Janowie Lubelskim.

Zofia Widz-Baryła; foto: Kamila Strykowska-Momot