Rusza konkurs plastyczny „Lubelskie pięknieje”

Startuje piąta edycja konkursu plastycznego pn. „Lubelskie pięknieje. Jak Fundusze Europejskie zmieniają Twoją okolicę” dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, lubiących malować i rysować. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody. Prace można wysyłać do 30 września br.

Jesteś uczniem szkoły ponadpodstawowej lub ponadpodstawowej? Wystarczy, że narysujesz, namalujesz czy wykleisz pracę konkursową w formacie A3 i pokażesz nam, jak Twoimi oczami zmieniła się najbliższa Ci okolica dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej. W kolejnym kroku, wyślij nam swoją pracę. Technika jest dowolna, wszystko zależy od Twojej kreatywności (z wyłączeniem prac przestrzennych).

– Młodzi artyści muszą pamiętać przede wszystkim o tym, by ich prace były zgodne z tematyką konkursu, jaką są Fundusze Europejskie. Nasz region – dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej, stale się rozwija, dlatego jestem przekonany, że uczestnicy nie będą mieli problemu, aby znaleźć miejsce czy obiekt dofinansowany ze środków unijnych – informuje Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych (z wyłączeniem szkół dla dorosłych) z województwa lubelskiego w trzech kategoriach wiekowych:

  • klasy I-IV szkół podstawowych,
  • klasy V-VIII szkół podstawowych,
  • szkoły ponadpodstawowe (z wyłączeniem szkół dla dorosłych).

W każdej z kategorii jury konkursowe wyłoni 3 laureatów, których prace charakteryzować się będą oryginalnością, pomysłowością, estetyką oraz zgodnością z tematyką konkursu. Dodatkowo, Jury przyzna także po 10 wyróżnień w trzech kategoriach, tj. w sumie 30 równorzędnych nagród rzeczowych. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe w formie materiałów plastycznych, a także vouchery do odwiedzenia ciekawych miejsc, dofinansowanych z funduszy europejskich w województwie lubelskim.

Na prace czekamy od 10 kwietnia do 30 września 2024 r.

Konkurs wpisuje się w tegoroczne obchody XI. edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE). DOFE to największe wydarzenie, związane z funduszami europejskimi w Polsce. Organizowane jest co roku, by pokazać, jak wiele w Polsce i w poszczególnych regionach zmieniły środki unijne. Ponadto, w tym roku obchodzimy 20-lecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. O wydarzeniach, organizowanych z tej okazji, informujemy w zakładkach: Lokomotywy DOFE oraz Święto Funduszy. Nie zabraknie ciekawych atrakcji, występów, koncertów oraz stoisk promocyjnych beneficjentów funduszy europejskich.

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie konkursu. W razie pytań, prosimy o kontakt na adres e-mail: patrycja.kowalik@lubelskie.pl lub adrianna.iwan@lubelskie.pl, tel. 81 44 16 770.

Zespół Prasowy. Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie

Załączniki:
Regulamin konkursu.pdf