Edukacyjnie i rekreacyjnie w Grecji – młodzież z Zespołu Szkół na praktykach zagranicznych

Ósmego września logistycy z Zespołu Szkół, którzy przebywają obecnie na stażu zawodowym w Grecji, uczyli się tworzyć biznesplan i poznawali podstawy zakładania własnej firmy logistycznej. Ich mentorem jest specjalista od logistyki biznesu, który ukończył studia w USA i naucza w LaborEducation S A Katerini.

Po kilku godzinach nauki, przyszedł czas na rekreację. Młodzież, pod opieką przewodnika, udała się na wycieczkę do miasteczka Litochoro, które jest położone u stóp masywu Gór Olimp. Ma ono historyczne tradycje. Dominuje tam  architektura macedońska z wąskimi, brukowanymi uliczkami i licznymi kapliczkami. Kolejne miejsce, do którego udali się uczniowie, to Palaios Panteleimonas, czyli Stary Panteleimon – niewielka wieś górska, położona na wysokości 500 m n.p. na wschodnim zboczu masywu Olimp. Rozpościera się z niej malowniczy widok na Zatokę Termajską (Morze Egejskie).

Dzisiejszy dzień połączył przyjemne z pożytecznym. Nauka, związana z tworzeniem własnej firmy, oraz wycieczka krajoznawcza dostarczyły młodym logistykom wielu miłych wrażeń.

J. Kułażyńska; foto: nadesłano