„Ekopracownia – zielone serce szkoły” w LO

Pięćdziesiąt tys. zł kosztowała ekopracownia w „starym” ogólniaku, utworzona ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Janowskie LO to jedyna szkoła średnia w powiecie janowskim, która znalazła się na liście rankingowej 24 placówek województwa lubelskiego z tego typu nowoczesną „infrastrukturą”.

Generalnie, chodzi o wzrost zainteresowania młodzieży przyrodą, a więc – ochroną klimatu i środowiska, w czym mają pomóc warsztaty w Poleskim Parku Narodowym i zajęcia terenowe, organizowane przez Ośrodek Edukacji Ekologicznej Lasy Janowskie.

Oczywiście, ekopracownia została umeblowana (są nowe ławki, krzesełka, biurko i szafa) i wyposażona (pojawiły się nowe gry i książki, a do tego – mikroskop bezprzewodowy i monitor interaktywny za 13 tys. zł). W ekopracowni, znajdzie się też „gratka” dla uczniów klas biologiczno – chemicznych, a jest ich w szkole prawie 200 (na 600 ogółem). Chodzi o pomoce dydaktyczne w formie modeli ludzkiego oka, ucha, serca, mózgu, szkieletu i skóry, jak również szkieletu ryby, ptaka, jaszczurki… A że młodzież jest ciekawa świata i ludzi, to z niecierpliwością czeka, kiedy ta szkolna ekopracownia zostanie im „oddana do użytku”.

– Koordynatorem projektu, realizowanego w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej, jest pani Agnieszka Maziarczyk – nauczyciel biologii – informuje Wiesława Dyjach – Dyrektor LO.

Alina Boś; foto: nadesłano