Europejski Dzień Języków w LO

Tradycją naszej szkoły stało się świętowanie Europejskiego Dnia Języków, który stwarza okazję do przypomnienia uczniom o niezliczonych zaletach znajomości języków obcych. Każda lekcja stwarza taką okazję, ale korzystamy z dodatkowych możliwości, żeby o tym przypominać i zachęcać do ciągłego nabywania i rozwijania tych umiejętności.

W tym roku, w ramach tego święta odbyły się zajęcia językowe, na których uczniowie w sposób interaktywny oraz multimedialny poznawali, czym jest różnorodność językowa oraz wielokulturowość. Uczniowie mieli również za zadanie przygotowanie prezentacji pt. „Welcome to..”, w której zapraszają i zachęcają do odwiedzenia swojej miejscowości. Projekt ten umożliwiał wykorzystanie umiejętności IT, umiejętności językowych, kreatywności oraz przyczyniał się do rozbudzania patriotyzmu i zauważania piękna naszego regionu. Oprócz tego, wzięli udział w konkursie literackim na najlepsza fikcyjną opowieść wakacyjną, której wyniki poznamy w późniejszym terminie.

Chcemy żeby nasi uczniowie rozwijali swoje zainteresowania, podejmowali dodatkowe działania i czerpali radość z uczenia i posługiwania się językiem angielskim. Jak poradzili sobie z prezentacją… Zobaczcie sami:) (wyróżnione prezentacje – Mikołaj Kułażyński z 1A i Kamila Ciupak z 4Ep).

Tekst; foto: M. Michalczyk, A. Wołoszyn – nauczyciele języka angielskiego w Liceum Ogólnokształcącym im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

Prezentacja Mikołaja Kułażyńskiego

Prezentacja Kamili Ciupak