Profilaktyka czerniaka w LO

I Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórzaw Janowie Lubelskim  w roku szkolnym 2022/2023 przystąpiło do realizacji projektu „Profilaktyka czerniaka”. Przedsięwzięcie ma na celu zgłębienie wiedzy młodych ludzi, dotyczącej nowotworu złośliwego skóry, który w ostatnich latach jest jednym z częściej diagnozowanych w populacji ludzkiej.

Szóstego października 2022r. uczniowie klasy 3A – Bartosz Chwiej, Wiktor Papierz oraz Mateusz Sołtys przedstawili przygotowaną przez siebie prezentację multimedialną, dotyczącą przyczyn powstawania, rozwoju i diagnozowania czerniaka. Swoją wiedzą dzielili się z kolegami i koleżankami  z klas drugich. Po prezentacji, młodzież obejrzała krótki film edukacyjny „Znamię! Znam je?”, w którym zaprezentowano, w jaki sposób należy badać znamiona w warunkach domowych. Na zakończenie spotkania młodzież wzięła udział w quizie on-line, przygotowanym i przeprowadzonym przez ucznia Bartłomieja Dziewę. Najszybciej i najtrafniej udzielała odpowiedzi grupa uczniów w składzie: Norbert Sajdak (klasa 2A) i Maciej Hunicz (klasa 2C).

W ramach projektu, uczennice klasy 3A: Brodowska Martyna, Fijałkowska Julia, Garbacz Sylwia, Weronika Jachura, Jaskowska Magdalena, Krzos Marcelina i Mak Katarzyna wykonały gazetkę, związaną tematycznie z prelekcją.

Bardzo dziękuję uczniom klasy 3A za aktywny udział w projekcie.

Agnieszka Maziarczyk – nauczyciel biologii LO