Fakty i liczby z chemicznego życia LO

Z okazji obchodzonego 2. czerwca Dnia Chemika przedstawiamy kilka faktów i liczb z chemicznego życia I Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza.

1. W tym roku mija 16 lat od pierwszego udziału uczniów I LO w Olimpiadzie Chemicznej.

2. Uczniowie I LO uczestniczą w olimpiadzie co roku i przez 16 lat zdobywali tytuły finalistów i laureatów.

3. I LO znajduje się na pierwszym miejscu pod względem liczby finalistów i laureatów (w ciągu ostatnich 20 lat) wśród szkół w województwie lubelskim.

4. I LO plasuje się na pierwszym miejscu pod względem finalistów i laureatów w Polsce wśród szkół z miast do 20 tys. mieszkańców.

5. Największe osiągnięcie to sukces Bartosza Kiszki, który reprezentował I LO podczas czterech finałów Olimpiady Chemicznej, zdobywając dwukrotnie tytuł finalisty i dwukrotnie tytuł laureata. Bartosz był również zawodnikiem rezerwowym w drużynie, reprezentującej Polskę na Olimpiadzie Międzynarodowej w Tajlandii. Jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w historii Olimpiady Chemicznej.

6. Do udziału w Olimpiadzie Chemicznej uczniów I LO przygotowuje Piotr Jakubiec. Dzięki wytrwałej pracy, doświadczeniu a także sukcesom uczniów od 5 lat jest członkiem Komitetu Głównego Olimpiady Chemicznej.

7. Liczba uczniów, startujących w finale Olimpiady Chemicznej, których opiekunem był Piotr Jakubiec, przekroczyła 50 (łącznie z uczniami ze szkół lubelskich).

Serdeczne gratulacje!!!

Na tytułowym zdjęciu (od lewej): Piotr Jakubiec – nauczyciel chemii, Bartosz Kiszka – finalista i laureat Olimpiady Chemicznej, Wiesława Dyjach – Dyrektor I LO

Tekst; foto: archiwum I LO