Gajór, Kaproń, Rząd… Zapaśnicy „Olimpu” w czołówce najlepszych sportowców w Lubelskiem

Mają po 13, 14 lat i tytuł wicemistrza Polski i brązowego medalisty mistrzostw kraju w zapasach… Jakub Gajór, Oliwier Kaproń i Adrian Rząd – trzech zapaśników janowskiego „Olimpu” znalazło się w gronie 33 utytułowanych laureatów programu konkursowego „Lubelskie Team Sport” w kategorii „młodzik” (od 12 do 14 lat). Laureaci konkursu reprezentują dyscypliny sportowe, objęte programem Igrzysk Olimpijskich, tj. boks, zapasy, kolarstwo górskie, podnoszenie ciężarów, lekkoatletyka, pływanie, szermierka, strzelectwo sportowe i taekwondo olimpijskie. Dla każdego, wyróżnienie wiąże się z nagrodą pieniężną w wysokości 5 tys. zł brutto. Województwo lubelskie wyasygnowało na ten cel 165 tys. zł.

Zapaśnicy „Olimpu” w czołówce najlepszych sportowców województwa lubelskiego znaleźli się nie przez przypadek. Zostali docenieni za srebrne i brązowe medale, które zdobywają podczas zawodów, organizowanych na szczeblu krajowym przez Polski Związek Zapaśniczy. I tak…

Jakub Gajór z Janowa to czterokrotny medalista Mistrzostw Polski (dwukrotny wicemistrz i dwukrotny brązowy medalista mistrzostw kraju). Lubi adrenalinę i rywalizację.

Oliwier Kaproń z Białej – wicemistrz Polski, sprawny akrobatycznie, szybko się uczy, wierzy w siebie, nie opuszcza treningów (treningi są 4 razy w tygodniu, po dwie godziny).

Adrian Rząd z Kocudzy – brązowy medalista Mistrzostw Polski, spokojny, ambitny, bardzo dobry technicznie, o walecznym sercu, którego sukcesy doceniane są również nagrodami Wiesława Dyjacha – Wójta gminy Dzwola oraz dyrekcji szkoły w Kocudzy.

Jak widać, chłopaki nie odpuszczają, podobnie jak trener Tadeusz Kuśmierczyk. – Przed nimi kolejne walki, kolejne medale… Stać ich na to… – mówi Kuśmierczyk.

Na tytułowym zdjęciu (od lewej): Oliwier Kaproń i Adrian Rząd; pierwszy z prawej – Jakub Gajór

Alina Boś; foto: Urząd Marszałkowski w Lublinie