Janowski Orszak Trzech Króli

W dwóch kolumnach, jedna z parafii św. Jadwigi, druga z parafii św. Jana Chrzciciela, podążał Orszak Trzech Króli w Janowie Lubelskim. Przy stajence betlejemskiej zawierzono miasto i mieszkańców Dzieciątku Jezus. Mimo deszczowej pogody Janowski Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami miasta do stajenki betlejemskiej, która w tym roku stanęła w Parku Miejskim. Orszak rozpoczęły msze św., sprawowane w obu parafiach, po czym uformowane dwie kolumny orszaku, na czele których podążali Mędrcy, przy śpiewie kolęd, udały się do stajenki betlejemskiej.

Przy stajence, Trzej Królowie oddali pokłon Dzieciątku Jezus i ofiarowali dary: złoto, kadzidło i mirrę. W orszakach podążali wraz z królami: dzieci, młodzież, harcerze i całe rodziny. Schole parafialne pod kierunkiem sióstr ze Zgromadzenia Opatrzności Bożej poprowadziły wspólne kolędowanie. Ognisko przy stajence rozpalili strażacy ochotnicy z OSP w Janowie Lubelskim i w Białej, zaś ciepłą herbatę serwowali Rycerze Kolumba. Podczas wspólnego kolędowania został odczytany akt zawierzenia miasta i parafii Dzieciątku Jezus. Następnie, Trzej Królowie rozdawali słodkie upominki wszystkim obecnym na wspólnym kolędowaniu.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i przebiegu Orszaku, duszpasterzom, siostrom zakonnym, służbom porządkowym, policji, strażakom z OSP Biała i Janów Lubelski, Janowskiemu Ośrodkowi Kultury, scholom, harcerzom, Rycerzom Kolumba.

Ks. Tomasz Lis; foto: nadesłano