Janowskie Morsy zimna się nie boją

Za nami drugi już Zlot Morsów w Janowie Lubelskim. W dniu 19 listopada do naszych miłośników zimnych kąpieli dołączyło 10 innych zaprzyjaźnionych grup, a wszystko to zorganizowała Prezes Stowarzyszenia Małgorzata Jasińska. Spotkanie otworzył Starosta Janowski Artur Pizoń wraz z Burmistrzem Krzysztofem Kołtysiem,  prowadzenie zaś objął Dyrektor JOK Łukasz Drewniak. W organizację wydarzenia włączył się Janowski Ośrodek Kultury oraz Spółka ZOOM NATURY i Zespół „SzpyCiary” ze  Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, a współfinansował Powiat Janowski i Gmina Janów Lubelski. Było gwarno i wesoło. Morsy zażyły kąpieli potem rozpalono wielkie ognisko, odbywały się różne gry i zabawy, wszystkiemu zaś towarzyszyła akcja charytatywna, podczas której sprzedawano słodkości i w ten sposób zbierano pieniądze na leczenie 13-letniego Filipa.

Tekst: Kamila Strykowska-Momot
Foto: Anna Sosnówka