Jubileuszowa edycja programu gospodarczego „Marka Lubelskie”

Pierwszego lutego ruszył nabór do jubileuszowej XV edycji programu gospodarczego „Marka Lubelskie”, który realizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego od 2007 roku.

Celem projektu jest promocja produktów i usług wytwarzanych lub świadczonych na terenie województwa lubelskiego. Nadanie prestiżowego znaku towarowego LUBELSKIE to szansa na rozpoznawalność dla regionalnych przedsiębiorców, docenienie ich wkładu w rozwój gospodarczy Lubelszczyzny oraz promocja najlepszych produktów i usług na skalę ogólnopolską. Zgłoszenia należy składać do 31 marca br.

– Od 15 lat Lubelskie wspiera silne marki z regionu. Przedsiębiorcy, którzy dołączają do tego prestiżowego grona, stają się wizytówką województwa nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami. – tłumaczy Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Dotychczas, siedemdziesiąt osiem firm z Lubelskiego może poszczycić się znakiem towarowym LUBELSKIE. Laureaci mają prawo do używania znaku projektu, który jest symbolem jakości, innowacyjności i dbałości o środowisko oraz szkoleń z zakresu podnoszenia konkurencyjności firmy, a także promocji w ramach ogólnopolskich kampanii reklamowych. Projekt „Marka Lubelskie” przynosi korzyści dla regionu i jego mieszkańców. Pomaga budować lokalny patriotyzm, wspiera działania proinwestycyjne, stymuluje rozwój gospodarczy regionu oraz podnosi konkurencyjność przedsiębiorstw.

Laureatami w roku 2020 zostali: Tomasz Obszański „Barwy Zdrowia”, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Ludmiła” Staniec Adam, Barbara Kazimiera Sarzyńska – Piekarnia „Sarzyński”, „SIMBA” s.c., SPEED CAR sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „WAT” sp. z o.o., Staniszewski Michał „Wędlina z Lublina”.

Aby wziąć udział w konkursie należy spełnić następujące warunki:

• prowadzić działalność na terenie województwa lubelskiego od co najmniej 24 miesięcy;
  • wytwarzać produkty lub świadczyć usługi na terenie Lubelszczyzny wyróżniające się jakością, innowacyjnością, z poszanowaniem środowiska naturalnego;
  • dołączyć wyciąg z Krajowego Rejestru Sądowego lub zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej.

Formularze można składać osobiście lub wysłać pocztą na adres: Departament Gospodarki i Wspierania Przedsiębiorczości Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie, ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin lub w formie skanu na adres: marka@lubelskie.pl. Termin nadsyłania zgłoszeń – 31 marca br. Szczegółowe informacje na temat programu znajdują się na stronie: www.marka.lubelskie.pl.

Remigiusz Małecki – rzecznik prasowy Marszałka Województwa Lubelskiego