Kolejny raz jedziemy na finał Olimpiady Chemicznej!

Uczniowie I LO im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim – Julia Świąder z klasy IIIa oraz Mikołaj Łukasik z klasy IIf awansowali do finału 70 Olimpiady Chemicznej. Jako finaliści, uzyskują z pisemnego egzaminu maturalnego z chemii maksymalną liczbę punktów – 100% oraz wstęp bez rekrutacji na wszystkie uczelnie przyrodnicze w Polsce, jak również większość akademii medycznych.

Julia zajęła 30 miejsce wśród 92 finalistów oraz 14 wśród uczniów ze swojego rocznika. Uczennica może się pochwalić trzecim wynikiem w Polsce z części praktycznej olimpiady. Julia uzyskała najwyższy wynik ze wszystkich uczniów z okręgu lubelskiego.

Mikołaj Łukasik był 41. Może pochwalić się 3 wynikiem w Polsce wśród uczniów ze swojego rocznika oraz 14 wynikiem z części organicznej, która w tym roku była wyjątkowo trudna, natomiast Mikołaj uzyskał z niej 37,5 pkt na 40 pkt.

To nie wszystkie sukcesy uczniów LO… Do finału „Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH” zakwalifikowali się Dawid Jaskowski z klasy IIIa oraz oczywiście Julia Świąder z IIIa.

Opiekunem finalistów oraz większości uczniów, zakwalifikowanych do finału 70 Olimpiady Chemicznej, jest nauczyciel chemii – Piotr Jakubiec.

Tekst; foto: archiwum LO