Koncert kolęd w I LO

W czwartek, 21. grudnia br. w sali widowiskowej Janowskiego Ośrodka Kultury odbył się Koncert Kolęd, przygotowany przez Grupę Artystyczną I Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza pod hasłem „Od serca do serca – Święta w nas”. Motywem przewodnim tegorocznego koncertu były tradycje i zwyczaje, związane z chrześcijańskim przeżywaniem Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia. Treść całego koncertu skłaniała do refleksji i zadumy nad kwestią: czym dla mnie są święta?, jakie mają dla mnie znaczenie? czy zdaję sobie sprawę po co je przeżywam?

W koncercie wystąpiło 50 uczniów z liceum, gościnnie na skrzypcach zagrała uczennica z klasy 5a Magdalena Ciupak z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Janowie Lubelskim. Swoje umiejętności pięknej gry na akordeonie zaprezentował także Wojciech Dąbek, na co dzień nauczyciel wychowania fizycznego w I LO.

Jak każdego roku, przy okazji koncertu odbywały się działania o charakterze charytatywnym, gdyż idea świętowania skłania do dzielenia się dobrem z potrzebującymi. Dlatego – oprócz koncertu, odbyła się zbiórka produktów żywnościowych oraz kiermasz pierników. Wszystkie te wydarzenia zostały dedykowane Podopiecznym Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowie Lubelskim, którzy byli obecni na widowni wraz z Dyrektor Joanną Jaworską – Gumienik oraz opiekunami z placówki.

Na scenie zaprezentowała się również w duecie z uczennicą I LO Emilią Kędrak, Podopieczna Środowiskowego Domu Samopomocy Katarzyna Hawryło.

Koncert dostarczył wielu refleksji i wzruszeń wszystkim odbiorcom.

Na koniec, Dyrektor szkoły Wiesława Dyjach złożyła zebranym świąteczne życzenia.

Tekst; foto: archiwum I LO