Kościół pw. Św. Anny w Branwi. W poniedziałek ruszają rekolekcje małżeńskie „Rodzina 33”

Już 20. lutego, w poniedziałek, w kościele parafialnym w Branwi rozpoczną się rekolekcje małżeńskie „Rodzina 33”. Każdego dnia, przez 33 dni, o godz. 20.00, będzie można się zatrzymać, pomodlić i poszukać odpowiedzi na życiowe pytania.

Rekolekcje z codzienną adoracją Pana Jezusa poprowadzi ks. Paweł Kata – proboszcz parafii, inicjator nocnej modlitwy, który zaprasza do udziału „wszystkie osoby, związane sakramentem małżeństwa, na którym buduje się rodzina”.

– Zapraszam małżeństwa z większym i mniejszym stażem, które żyją pod „jednym dachem”, oraz te, które przeżywają kryzys bądź dramat rozejścia. Dla jednych, rekolekcje będą umocnieniem więzi, dla drugich – naprawieniem relacji małżeńskich, a dla innych – może jednym i drugim (jeśli jedna „połówka” nie będzie chciała przyjść, to przyjdź sam – sama, aby się za nią modlić). Zapraszam również młodzież oraz wszystkich, przygotowujących się do sakramentu małżeństwa – zachęca kapłan.

Dla tych, którzy fizycznie nie będą mogli uczestniczyć we wspólnej modlitwie w kościele w Branwi, rekolekcje będą dostępne – na żywo, w formie transmisji internetowej na stronie internetowej parafii www.branew.parafia.info.pl

Rekolekcje zakończą się w sobotę, 25. marca zawierzeniem Świętej Rodzinie. Piątek, 24. marca będzie czasem odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

W rekolekcjach mogą wziąć udział nie tylko parafianie, ale każdy, kto chce zrobić kolejny krok w kierunku duchowej odnowy – tu nie ma terytorialnych ograniczeń, a w kościele jest ciepło. W ubiegłym roku, w rekolekcjach „Oddania 33” uczestniczyło wielu wiernych spoza parafii. Przyjeżdżali z Janowa, Godziszowa, Dzwoli, Otrocza, Chrzanowa, Krzemienia, Modliborzyc, Batorza, Frampola, Goraja i Biłgoraja. Byli dorośli, dzieci i młodzież… Pan Bóg nie pyta o wiek…

Świat pędzi do przodu, człowiek wraz z nim, a rekolekcje…

– Rekolekcje to czas działania Ducha Świętego. To wyzwanie, które porządkuje życie, pozwala odnaleźć drogę do Boga, wyjść z duchowego kryzysu, wypełnić pustkę w sercu człowieka… I dlatego, chciejmy w nich uczestniczyć, zachęcając do modlitwy innych. Bądźmy dla siebie apostołami i poczujmy wzajemną odpowiedzialność za siebie w kwestii budowania Domowego Kościoła – apeluje ks. Paweł.

Alina Boś