Krzysztof Brzyski z Zespołu Szkół Technicznych najlepszy w Polsce w „czarowaniu z drewna”

Krzysztof Brzyski – uczeń klasy maturalnej w Zespole Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim, kształcący się w zawodzie technik technologii drewna, zajął I miejsce w ogólnopolskim konkursie „Wyczarowane z Drewna 2023”. Konkurs o wieloletniej tradycji jest prestiżowym wydarzeniem, dedykowanym branży drzewnej, jednym z najważniejszych tego typu w Europie. Jest również doskonałą okazją do wykazania się kreatywnością, samodzielnością oraz zdobywaną w szkole wiedzą praktyczną dla szerokiej rzeszy branżowych profesjonalistów.

Zadaniem uczestników było wykonanie oryginalnego przedmiotu z drewna, którego dotąd nikt nie stworzył z tego surowca. Praca konkursowa Krzysztofa to model laserowej frezarki CNC z drewna – bukowego i orzecha włoskiego. Zwycięska praca Brzyskiego, charakteryzująca się precyzją wykonania i dbałością o każdy szczegół, została zaprojektowana pod kierunkiem Edwarda Białka – nauczyciela przedmiotów zawodowych.

Finał konkursu odbył się podczas największych Międzynarodowych Targów Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego w Środkowo – Wschodniej Europie – DREMA 2023 w Poznaniu.

W ramach nagrody, laureat oraz uczniowie, kształcący się w zawodzie technik technologii drewna, mieli opłacony wyjazd oraz bilety na targi w Poznaniu. Laureatowi towarzyszyli koledzy, dyrekcja ZST oraz nauczyciele zawodu.

Za swoją pracę Krzysztof otrzymał nagrodę w postaci elektronarzędzi o wartości 2 tys. zł, natomiast nagrodą dla szkoły są bony na zakup elektronarzędzi na kwotę 12,6 tys. zł.

Krzysztof, gratulacje!

Tekst; foto: Zespół Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim