Kuba Jargiło – maturzysta I LO laureatem konkursu Politechniki Warszawskiej

Kuba Jargiło z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza został laureatem Konkursu Wiedzy Mechanicznej i Mechatronicznej Politechniki Warszawskiej. Organizatorem Konkursu w zakresie pojazdów i maszyn jest Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych warszawskiej uczelni.

Jakub jest jedynym zwycięzcą, reprezentującym liceum ogólnokształcące, pozostali to uczniowie szkół technicznych. Tytuł laureata otwiera tegorocznemu maturzyście drogę na studia na Politechnice Warszawskiej na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych bez egzaminów wstępnych.

Szósta edycja Konkursu rozpoczęła się 24 marca eliminacjami szkolnymi. Tematyka konkursu dotyczyła wiedzy z fizyki, mechaniki technicznej, elektrotechniki i elektroniki. Kolejne zagadnienia obejmowały podstawy konstrukcji, układów sterowania i regulacji oraz układów napędowych pojazdów i maszyn (silniki spalinowe i układy ich zasilania, napędy hybrydowe, itp.), diagnostyki i eksploatacji z uwzględnieniem ochrony środowiska.

Do drugiego, finałowego etapu Konkursu, który odbył się w murach Politechniki Warszawskiej 21 kwietnia, zakwalifikowało się 72 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Na podstawie uzyskanych wyników, Komisja Konkursowa wyłoniła 3 laureatów i 5 finalistów.

Kuba, dziękuję Ci za super współpracę, gratuluję indeksu Politechniki Warszawskiej i życzę wielu sukcesów.

Na pierwszym zdjęciu, laureaci Konkursu (drugi od lewej – Kuba Jargiło)

Violetta Surtel – opiekun, nauczyciel I LO