Lekcja z Norwidem w wykonaniu uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowie Lubelskim

W dniu 1 października, Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy wzięli udział w spotkaniu z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim.

Spotkanie to zorganizowała p.Dorota Rachwalska – Kata, która poprowadziła dla nas specjalną lekcję języka polskiego, poświęconą pamięci Cypriana Kamila Norwida. Jako, że obchodzony jest rok tego słynnego poety, zarówno Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego, jak i nasi Uczestnicy zaprezentowali twórczość Norwida, głośno czytając jego dzieła.

Na początku zostaliśmy przywitani przez p.Dyrektor Wiesławę Dyjach, która skierowała do nas wiele ciepłych słów, a także nakreśliła nam krótką historię szkoły. Słowa powitania skierowała również Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego.

Lekcja z Norwidem była bardzo interesująca, recytacje zachwycały słuchaczy, a atmosfera, którą stworzyli Uczniowie z Gronem Pedagogicznym wprowadziła nas w radosny nastrój i poczucie bycia akceptowanym.

Po zakończonej lekcji p.Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy Joanna Jaworska – Gumienik podziękowała za zaproszenie i ciepłe przyjęcie. Wyraziła również nadzieję dotyczącą dalszej współpracy. W radosnym nastroju i pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do Ośrodka.

Tekst; foto: Anna Kaproń