Letnia akademia wiedzy z seniorami

Grupa nieformalna w składzie: Halina Żuber, Barbara Kapusta i Maria Jeremiejew otrzymała dotację w konkursie grantowym, ogłoszonym przez Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej i Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych w ramach projektu „Lubelskie Lokalnie Mikrodotacje FIO 5” i realizuje projekt pn. „Letnia akademia wiedzy z seniorami”. Dofinansowanie wynosi 5 100 tys. zł i przeznaczone jest na realizację czterech zadań terminie od 2 sierpnia do 31 października br. Patronem projektu jest Stowarzyszenie Kobiet Powiatu Janowskiego.

W ramach projektu odbędą się dwa warsztaty rękodzieła – chustecznik metodą mixed media i szkatułki techniką decoupage. Seniorzy wyjadą na warsztaty zielarskie do Krainy Rumianku w Hołownie, a dzięki nabytej wiedzy na temat zastosowania ziół z pożywieniu i medycynie opracują trzy przepisy kulinarne na bazie kaszy gryczanej i jaglanej. Zorganizują również międzypokoleniową wyprawę do Leśnego Skarbca w Arboretum przy Ośrodku Edukacji Ekologicznej Lasy Janowskiego i Rezerwatu Przyrody Imielty Ług, by poznać bogactwo florystyczne i faunistyczne najbliższej okolicy.

Poszczególne etapy realizacji projektu można obserwować na profilu Stowarzyszenia Kobiet Powiatu Janowskiego na Facebooku:

Halina Żuber