LO. Wycieczka szkolna Poznań-Berlin-Poczdam

W dniach 18-20 października 2023r. odbyła się 3-dniowa wycieczka szkolna dla uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim na trasie: Poznań-Berlin-Poczdam.

Pierwszego dnia udaliśmy się do Poznania, gdzie zwiedziliśmy Ostrów Tumski, Bazylikę archikatedralną św. Piotra i Pawła oraz poszliśmy na spacer po Starym Mieście, gdzie mogliśmy zobaczyć symbol Poznania – poznańskie koziołki.

Drugiego dnia wycieczki pojechaliśmy do Berlina. Podczas pobytu w stolicy Niemiec zwiedziliśmy Bramę Brandenburską, będącą symbolem Berlina, Katedrę Berlińską, Reichstag oraz Bulwar Berliński. Mogliśmy również zobaczyć fragmenty muru berlińskiego oraz wieżę telewizyjną.

Trzeci dzień poświęciliśmy na zwiedzanie Poczdamu – miasta, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. W Poczdamie udaliśmy się na spacer po parku, a następnie zwiedziliśmy jeden z pałaców na terenie rokokowego kompleksu pałacowo-ogrodowego (wspaniałą rezydencję Fryderyka Wielkiego). Po skończonym zwiedzaniu udaliśmy się w drogę powrotną do Janowa Lubelskiego.

Pomimo opadów deszczu, podczas pobytu w Niemczech towarzyszyła nam wspaniała i radosna atmosfera, którą zawdzięczamy naszym nauczycielkom: Bożenie Czapli, Luizie Wąsek, Izabeli Wąsek, Bożenie Janus oraz organizatorowi wycieczki – Sylwii Zgórce- Skubik oraz kierowcy Bożenie Latus.

Hanna Lewińska; foto: Bożena Czapla