Mali Mistrzowie Tradycji 2020. Premiera online 29. grudnia 2020, godz. 18.00

Fundacja Stara Droga zaprasza na prezentację online uczniów Szkoły Suki Biłgorajskiej, biorących udział w warsztatach muzyki tradycyjnej w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Mistrz Tradycji”.

Regularne spotkania, odbywające się od 2016 roku, poświęcone są poznawaniu i kultywowaniu tradycyjnej muzyki instrumentalnej Roztocza Zachodniego i Ziemi Janowskiej wśród najmłodszych mieszkańców regionu. Zajęcia obejmują naukę gry na instrumentach ludowych, charakterystycznych dla naszego regionu, takich jak suka, skrzypce, basy i bębenek obręczowy z brzękadełkami. Spotkania prowadzą Zbigniew Butryn i Krzysztof Butryn w dwóch grupach, działających przy Janowskim Ośrodku Kultury w Janowie Lubelskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Modliborzycach. Zajęcia odbywają się w formie lekcji indywidualnych i zbiorowych.

Każdego roku w grudniu spotykamy się w gronie znajomych oraz sympatyków, by zaprezentować efekty wspólnej pracy. Tym razem – w związku z pandemią korona wirusa, po raz pierwszy odbędzie się to w internecie. Mamy nadzieję, że spotkanie, które w jakiś sposób podsumowuje naszą pracę, wcale jej nie kończy, a wręcz przeciwnie, dla młodych muzykantów jest początkiem wspaniałej muzycznej przygody…

Premiera online – 29 grudnia 2020, godz. 18.00 na kanale YouTube https://www.youtube.com/user/sukabilgorajska

Organizator: Fundacja Stara Droga, Szkoła Suki Biłgorajskiej.

Współpraca: Janowski Ośrodek Kultury w Janowie Lubelskim, Gminny Ośrodek Kultury w Modliborzycach.

Zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury.

Szczegóły na stronach: www.sukabilgorajska.pl/mistrz-tradycji www.staradroga.com

Szkoła Suki Biłgorajskiej