Kolejni uczniowie otrzymali stypendium im. Marii i Lecha Kaczyńskich

Koronawirus nie przerwał organizacji siódmej edycji Funduszu Stypendialnego im. Marii i Lecha Kaczyńskich. Co prawda, gali żadnej nie było, ale jednorazowe stypendium w wysokości tysiąca zł otrzymali kolejni uczniowie z powiatu janowskiego. Dołączyli do grona 150. stypendystów sześciu edycji programu, który rozpoczął się w 2014 roku. Od tamtej pory, w formie zbiórki publicznej zebrano 150 tys. zł. W 2015 roku, akty stypendialne wręczała dzieciom Marta Kaczyńska, a w ubiegłym roku – Premier Mateusz Morawiecki.

W tym roku, podczas spotkań indywidualnych, stypendium otrzymało 15 uczniów: Karolina Czajka z Janowa Lubelskiego, Alicja Tracz ze Stojeszyna, Julia Papierz z Kocudzy Pierwszej, Mikołaj Żuraw z Pasieki, Izabela Wolanin z Potoka Wielkiego, Katarzyna Krzysztoń z Godziszowa, Klaudia Adamek ze Zdziłowic, Paweł Pawlos z Kiszek, Artur Ruszewski z Janowa Lubelskiego, Natalia Lewandowska z Kocudzy Górnej, Karol Kliza ze Słupia, Łukasz Koguc z Błażka, Wojciech Zdybel z Chrzanowa, Marcin Pyzik z Potoczka i Krzysztof Twarogowski z Batorza.

Stypendia wręczali – oprócz Posła Jerzego Bieleckiego i Senatora Grzegorza Czeleja, księża dziekani z dekanatu modliborskiego i janowskiego, Starosta Janowski Artur Pizoń, Wicestarosta Michał Komacki, Członkowie Zarządu Powiatu – Zenon Zyśko i Władysław Sowa, radny powiatowy Daniel Rawski, Krzysztof Kołtyś i Czesław Krzysztoń – Burmistrz i Wiceburmistrz Janowa, Przewodnicząca Rady Miejskiej Krystyna Ćwiek, Wójt Gminy Chrzanów Marcin Sulowski, Wójt Gminy Potok Wielki Leszek Nosal i Wójt Gminy Godziszów Józef Zbytniewski.

Jerzy Bielecki – Poseł na Sejm RP, który jest głównym pomysłodawcą tej inicjatywy, zaznacza, iż „stypendia to cegiełka wsparcia dla zdolnych uczniów z powiatu janowskiego. To laureaci konkursów wiedzy, konkursów artystycznych, sportowych, to uczniowie, którzy są aktywni społecznie. Środki finansowe, które od tylu lat są zbierane w ramach Funduszu, pomagają tym uczniom w dalszej realizacji ich marzeń i pasji. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się przez te lata w dzieło „żywego pomnika” Marii i Lecha Kaczyńskich”.

Na zdjęciu (od lewej): Jerzy Bielecki, Alicja Tracz, Grzegorz Czelej, Artur Pizoń, Leszek Nosal.

Magdalena Kamińska – Kierownik Biura; foto: nadesłano