Mamy to! Tytuł Mistrza Polski zdobyty przez zawodnika Kickboxing Club Janów Lubelski podczas Mistrzostw Polski Juniorów, Seniorów i Weteranów w Jarosławiu

W dniach 10-12.03.2023 r. jarosławska Hala MOSiR stała się areną kickboxingu na najwyższym poziomie, gdyż odbyły się tam Mistrzostwa Polski Juniorów, Seniorów i Weteranów w formule kick light. Z terenu naszego powiatu w zmaganiach udział wzięło trzech  zawodników Kickboxing Club Janów Lubelski- podopiecznych doskonale znanych  w janowskim środowisku trenerów: Wojciecha Dąbka i Tomasza Dudka i nie dość, że wrócili „z tarczą”, to jeszcze z tytułem i z medalami.

I tak:

• Cezary Osieł – po trzech wygranych walkach zdobył MISTRZOSTWO POLSKI do 63 kg senior. Warto tu nadmienić, że to nie pierwsze jego zwycięstwo w wielkim stylu. Pan Cezary to multimedalista, a tytuł mistrzowski w kategorii seniorów zdobył już po raz trzeci.
  • Sylwia Lewandowska tym razem wywalczyła III miejsce do 50 kg senior i zdobyła brązowy medal. Również jej kariera sportowa jest bardzo bogata w sukcesy, bo Pani Sylwia to wielokrotna mistrzyni Polski; dotąd dwa razy zdobyła tytuł wicemistrza w kategorii juniorów i trzy razy została mistrzynią w seniorach.
  • Podczas tych Mistrzostw mieliśmy też debiutanta w kategorii do 73 kg senior – Kacpra Zielonkę, który  stoczył bardzo wyrównaną walkę na wysokim poziomie.

Kickboxing to dyscyplina sportowa, w której walczy się głównie za pomocą kopnięć oraz ciosów bokserskich. W początkowym okresie rozwoju kickboxingu istniały dwa nurty tego sportu: japoński i amerykański, które zaczęły dynamicznie się rozwijać od wczesnych lat 60.  i 70-tych XX wieku. Od lipca 2021 r. kickboxing został oficjalnie włączony do katalogu sportów olimpijskich. Jeśli janowscy zawodnicy nadal będą sobie tak dobrze radzić na arenie, to może z czasem nasz powiat doczeka się olimpijczyka, czego serdecznie życzymy Klubowi, trenerom i zawodnikom.

Gratulujemy także sukcesów wywalczonych w Jarosławiu. Oby tak dalej!

Tekst: Kamila Strykowska-Momot