Mikołajki w „Promyku” i „Słonecznym domu”

Serce rośnie i dusza się raduje, że jest tylu ludzi dobrej woli, którym nie jest obojętny los dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych. Szóstego grudnia Mikołaje tłumnie stawili się w janowskim „Promyku” i „Słonecznym domu” i hojnie obdarowali wszystkie 31 dzieci. Ach, czegóż tam nie było: słodycze, odzież, kosmetyki, zabawki, artykuły szkolne, a nawet… drobny sprzęt AGD i grill zewnętrzny. Wszystko to odbyło się w bardzo tradycyjny sposób; dzieci najpierw napisały listy do Świętego Mikołaja, a ten spełnił ich marzenia po wielokroć. Ile tam było radości i wzruszenia! Dzieci podziękowały Świętemu    w formie szczerych uśmiechów i własnoręcznie robionych kartek.

Wśród darczyńców znaleźli się: Fundacja Castorama, Fortaco Janów Lubelski, CATERPILLAR POLAND Janów Lubelski, Mariusz Ludian, Greinplast Plus Janów Lubelski, Firma Sii Polska, Bochen Iwona Gajur, Koło Wolontariatu przy Szkole Podstawowej w Janowie Lubelskim, Szkoła Podstawowa w Batorzu, KGW w Chrzanowie, Bartłomiej Machulak, Moto Mikołaje. Wszystkim należą się podziękowania i ogromny szacunek.

Przywołując słowa piosenki: „Wszystkie dzieci nasze są…”… tak niewiele trzeba, by podarować im odrobinę szczęścia. Bezcenne doświadczenie.

Tekst: Kamila Strykowska-Momot
Foto: „Promyk”, „Słoneczny dom”