Młodzież z Janowa i Godziszowa zwiedziła Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

Czwartego listopada 2022 roku – na zaproszenie Jerzego Bieleckiego Posła na Sejm RP, uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Janowie Lubelskim i Szkoły Podstawowej w Godziszowie zwiedzili Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, zapoznając się z codzienną pracą posłów. Próg sejmowego gmachu młodzież przekroczyła po kontroli osobistej i uzyskaniu odpowiednich przepustek.

Zwiedzanie rozpoczęto od wykładu na temat historii polskiego parlamentaryzmu i obserwacji obrad sejmowych. Poseł Bielecki oprowadził uczniów, m.in. po Holu Głównym Sejmu, w którym znajduje się tablica, upamiętniającą posłów i senatorów II Rzeczypospolitej, poległych w czasie II wojny światowej, oraz tablica, poświęcona parlamentarzystom – ofiarom katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

Podczas zwiedzania sejmowych korytarzy, młodzież spotkała znanych polityków i dziennikarzy. Pobyt w Sejmie zwieńczyła wspólna fotografia, obiad i upominki. Podziękowania za pomoc w organizacji wyjazdu młodzież składa Michałowi Komackiemu – Wicestaroście Janowskiemu.

Tekst; foto: nadesłano