Muzeum Fotografii. Lista wystaw, które warto zobaczyć…

Szereg ciekawych wydarzeń odbędzie się w tym roku w Muzeum Fotografii w Janowie Lubelskim. Artyści, których prace będą prezentowane na wystawach w Galerii Muzealnej, pochodzą z różnych stron kraju i korzystają z różnych metod przekazu.

Obecnie, w Galerii Muzealnej trwa wystawa „Muraluksów” Łukasza Resiaka.

Poniżej, lista wystaw.

– 21.04. „Tadeusz Kantor”. Wernisaż Konrada Pollescha, piątek, godz. 18.00 (inscenizacja Teatru Cricot 2 z Krakowa) – niespodzianka muzyczna; patronaty: Burmistrza Janowa Lubelskiego, Nadleśnictwa Janów Lubelski i Banku Spółdzielczego w Janowie Lubelskim;

– 05.05. „Powidoki”. Wernisaż Marka Kucharczyka, piątek, godz. 18.00;

– 12-13.05. Noc Muzeów 2023. Program w opracowaniu;

– 26.05 w Dzień Matki. „Bezsenna”. Wernisaż Dariusza Szubińskiego, piątek, godz. 18.00;

– 16.06. „Krzysztof Penderecki”. Wernisaż Janusza Marynowskiego (Sinfonia Varsovia), piątek, godz. 18.00, (występ zespołu z Warszawy), patronaty: Burmistrza Janowa Lubelskiego, Nadleśnictwa Janów Lubelski i Banku Spółdzielczego w Janowie Lubelskim;

– 14. 07. „Wszystkie dzieci nasze są”. Prezentacja Międzynarodowej Wystawy Pacanów 2023,wernisaż, piątek, godz. 18.00, chodzące po mieście i zalewie „Koziołki Matołki”, itp.

– 11.08. „Krym – Sonety Krymskie”. Ryszard Karczmarski, Roman Krawczenko – prezentacja albumu „Sonety Krymskie” (album, finansowany przez Prezydenta RP), wernisaż i spotkanie z autorami – piątek, godz. 18.00 – niespodzianka.

Serdecznie zapraszam.

Antoni Florczak