Muzyczne warsztaty terapeutyczne „Język Światła”

Wczoraj, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowie Lubelskim mieli zaszczyt spotkać się z Aleksandrą Dudziak – Majdańską – kompozytorką, wokalistką, multiinstrumentalistką, autorką tekstów, muzyki i grafiki do swoich projektów.

Pani Aleksandra poprzez swoją twórczość próbuje zwrócić uwagę na rzeczy ważne. Uczy wsłuchiwać się we własne serca, stara się wyrwać każdego widza z marazmu, zobojętnienia, oferując lekcje pozytywnego myślenia, a tym samym odnajdywania własnej życiowej drogi.

Według niej, aby osiągnąć pełnię szczęścia, należy wsłuchać się we własne wnętrze, co doprowadzi do zrozumienia, kim naprawdę jesteśmy, zarówno dla siebie, jak i drugiego człowieka. Wtedy też, znajdziemy odpowiedzi na pytania, jaką drogą się kierować, aby nasze życie było owocne, a talenty w pełni wykorzystane. Jak otwierać się na nowe doświadczenia i jak budować atmosferę miłości wokół siebie.

Pani Aleksandra okazała się być osobą bardzo ciepłą, pogodną i niezwykle wrażliwą. Poprzez muzyczne warsztaty terapeutyczne „Język Światła” wprowadziła naszych uczestników w głąb ich umysłu. Stworzyła atmosferę wyciszenia, radości i całkowitego relaksu. Pokazała, czym kierować się, aby cudownie żyć. Jak sama twierdzi, w dzisiejszym brutalnym świecie, gdzie normą jest zobojętnienie, odarcie z godności, jej światem jest Bóg, cisza, spokój i miłość, a kierując się tymi wartościami warto żyć.

A. Kaproń; foto: archiwum ŚDS