Narodowe Czytanie 2021

Narodowe Czytanie to jedna z większych, ciekawszych akcji promujących czytelnictwo i polską literaturę. Czwartego września br. w całej Polsce i poza jej granicami odbędzie się jubileuszowa, dziesiąta odsłona tego przedsięwzięcia. Lekturą tegorocznej akcji jest „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

Jak co roku, Narodowe Czytanie zainauguruje w warszawskim Ogrodzie Saskim para prezydencka Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda.

Do Kancelarii Prezydenta dotarło w obecnym roku ponad dwa tysiące zgłoszeń różnych inicjatyw z całej Polski i 24. państw na świecie, w tym także od janowskich placówek.

Narodowe Czytanie organizują rokrocznie z dużym sukcesem także janowskie szkoły, biblioteki i placówki kulturalne.

Biblioteka Pedagogiczna do wspólnego czytania zaprosiła, m. in.: Burmistrza Krzysztofa Kołtysia, Starostę Artura Pizonia, Sylwestra Bernaciaka, Seniorów ze Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Powiatu Janowskiego, pracowników MCK Janów Lubelski, czytelników a także członków organizacji „Janów w Izraelu”.

Zachęcamy do włączania się do akcji i oglądania wybranych prezentacji. Czytanie bawi, uczy, leczy…, z resztą, przekonajcie się sami…

Zachęcamy wszystkich chętnych do pobrania bezpłatnego audiobooka „Moralność pani Dulskiej”. Można go pobrać z biblioteki cyfrowej Polona.pl (https://polona.pl/item/moralnosc-pani-dulskiej-komedia-w-trzech-aktach,MTMwMTA2OTk0/

Dodatkowo, w Polona.pl można znaleźć wiele afiszów teatralnych informacji na temat autorki, samego tekstu „Moralność pani Dulskiej”.

Czytane fragmenty utworu można śledzić na FB Biblioteki pod adresem https://www.facebook.com/agnieszka.lesnik.1238/

Tekst; foto: pracownicy Biblioteki Pedagogicznej